14 czerwca 2024

pks-falconia.pl

Sport i kluby sportowe

Jakie są najlepsze akademie piłkarskie na świecie?

Droga na szczyt każdej piłkarskiej (światowej) kariery zawsze zaczynała się od skromnych początków dla większości piłkarzy grających w najbardziej prestiżowych ligach świata. Od najmłodszych lat zawodnicy spędzają czas na nauce umiejętności i wybryków, które czynią ich wyjątkowymi i niepowtarzalnymi na boisku.

Wielu piłkarzy mogło zacząć grać na ulicy jako dzieci. Jednak wpływ, które akademie piłkarskie otworzyły dla tych graczy były niezbędne do rozwoju talentu w jego szczytowej formie. Na całym świecie istnieją tysiące akademii piłkarskich. Ale niewiele z nich jest znanych z produkcji jednych z najlepszych umysłów i nóg w piłce nożnej. W tym artykule zabieramy Was w podróż dookoła świata, odkrywając 7 najlepszych akademii piłkarskich znanych z produkcji wyjątkowych i rzadkich talentów.

7. Real Madryt (La Fábrica)

Real Madryt jest jednym z najbardziej prestiżowych i liczących się klubów w Europie. Znani są z tego, że kupują bardzo ważnych zawodników, którzy zasilają szeregi zespołu, pozostawiając swoją akademię w cieniu. Nieznana dla wielu młodzieżowa akademia zdołała wyprodukować jednych z najlepszych zawodników w europejskich klubach. Alvaro Morata, Carvajal i Iker Casillas, którzy grali w pierwszej drużynie klubu są najlepszymi przykładami.

6. Schalke 04 (Knappenschmiede)

W europejskiej piłce nożnej, Schalke 04 pozostaje dobrym rywalem. Klub regularnie brał udział w najważniejszych europejskich turniejach klubowych i pokazał światu, że ma mnóstwo talentów. W akademii klubu wychowali się niektórzy zawodnicy pierwszej drużyny Niemiec, którzy walnie przyczynili się do wielkiego zwycięstwa tego kraju na Mistrzostwach Świata FIFA 2014. Wśród tych zawodników są Mesut Ozil i bramkarz Manuel Neuer.

5. Southampton

W EPL, Southampton nie jest może postrzegany jako groźny rywal, ale w dziedzinie szkolenia i rozwijania talentów, by stały się zawodnikami światowej klasy, Southampton odcisnął swoje piętno. Sukces klubu w wyławianiu młodych talentów był podstawą jego zarządzania

4. Santos

Na początku swojej kariery, legendarny piłkarz Pele (na emeryturze), rozpoczął swoją błyskotliwą karierę w Santosie. Akademia pomogła zaadaptować wrodzone zdolności Pelego, co uczyniło go gwiazdą, którą stał się w trakcie swojej kariery. Oprócz Pele, akademia młodzieżowa Santosu wyprodukowała w ostatnich latach innych wspaniałych graczy, takich jak Neymar Jr. i Robinho. Akademia traktuje priorytetowo zarówno edukację jak i zdrowie swoich uczniów.

3. Sao Paulo

Akademia w Sao Paulo posiada w pełni wyposażony stadion piłkarski spełniający światowe standardy oraz programy zdrowotne dla swoich zawodników, co sprawia, że ma odpowiednie wyposażenie, aby produkować doskonałych piłkarzy.

2. Sporting Lizbona

Jednym z osiągnięć akademii piłkarskiej Sportingu Lizbona jest niezaprzeczalny fakt, że wyprodukowała ona jednego z najlepszych piłkarzy XXI wieku. Cristiano Ronaldo rozpoczął swoją karierę w portugalskiej akademii. Oprócz Ronaldo, stworzyli oni ponad 21 zawodników, którzy reprezentowali swój kraj na poziomie narodowym, a także odnosili sukcesy w swoich klubach. Wśród ich wychowanków są Luis Figo, Nani i João Moutinho.

1. Bayern Monachium

Biorąc pod uwagę kaliber zawodników, których wyprodukowała akademia Bayernu Monachium, można stwierdzić, że spełnia ona swoją misję utrzymania globalnej pozycji w piłce nożnej, jednocześnie przyswajając swoim zawodnikom zasady siły psychicznej i fizycznej. Jak na razie działa to na korzyść zespołu. Większość zawodników akademii to Niemcy, którzy mają na swoim koncie niesamowite osiągnięcia dla swojego kraju. Niektórzy ze zdobywców Pucharu Świata 2014 w reprezentacji Niemiec, tacy jak Thomas Muller, Philipp Lahm, Bastian Schweinsteiger i Toni Kross, rozpoczynali swoją karierę w akademii Bayernu Monachium.

Copyright © All rights reserved.