23 maja 2024

pks-falconia.pl

Sport i kluby sportowe

15 ciekawostek o Robercie Lewandowskim

15. Człowiek „drzewo”

W początkach swojej kariery piłkarskiej jego styl gry nie wyróżniał się w niższych ligach. Był odrzucany przez niektóre kluby, a jeden trener porównał go nawet do „drzewa” ze względu na sposób poruszania się po boisku.

14. Profesjonalista poza boiskiem

Oprócz tego, że Lewandowski jest specjalistą od strzelania bramek, ukończył studia na kierunku wychowania fizycznego.

13. Najlepszy strzelec Polski

Jako absolutna gwiazda swojej drużyny narodowej, napastnik zdobył w swojej karierze dla Polski 74 bramki, więcej niż jakikolwiek inny rodak. Więcej o skuteczności Lewandowskiego w reprezentacji tutaj: https://www.bukosfera.pl/skutecznosc-roberta-lewandowskiego-w-reprezentacji-polski

12. Dziewięciominutowy hat-trick

W 2015 roku napastnik zaszokował świat, gdy wszedł z ławki dla Borussii Dortmund i zdobył pięć bramek w 9 minut przeciwko Wolfsburgowi.

11. Rodzina sportowców zawodowych

Jego ojciec był wybitnym zawodnikiem judo, ale zdołał też zostać profesjonalistą w piłce nożnej, natomiast matka również poświęciła się w pełni sportowi – siatkówce.

10. Prawie zagrał w Premier League

W 2010 roku prawie przeniósł się do Blackburn Rovers, ale jego lot został odwołany z powodu chmury popiołu i wtedy zdecydował się ostatecznie podpisać kontrakt z Borussią Dortmund.

9. Jego żona – Anna Lewandowska ma czarnym pas w karate

Anna Lewandowska, z którą ma dwie córki, była czołową zawodniczką karate i zdobywała nawet medale na Mistrzostwach Świata.

8. Fanatyk samochodów

Robert nie raz wspominał o swojej miłości do samochodów i wyznał w swojej autobiografii, że na wyścigi z kolegami pod Warszawą zabierał samochód swojej mamy.

7. Zamieszkanie z żoną

Lewandowski znany jest z tego, że jest bardzo religijny i udowodnił to, czekając z wprowadzeniem się do żony dopiero po ślubie.

6. Jego marka kawy

Poza boiskiem piłkarz ma na swoim koncie wiele przedsięwzięć, z których najbardziej wyróżnia się jego firma kawowa o nazwie RL9.

5. Jego matka nagradzała go za wyznaczone cele

W dzieciństwie nagradzała go ciastkiem za każdą bramkę, którą strzelał w meczach młodzieżowych.

4. Światowy rekord Guinnessa

Jego wspomniany wcześniej hat-trick w meczu z Wolfsburgiem przyniósł mu cztery nagrody od renomowanej organizacji tego wieczoru. Za zdobycie najszybciej trzech, czterech i pięciu bramek z ławki, a także bycie zmiennikiem, który zdobył najwięcej bramek.

3. Jego piłkarski idol

Mimo że Robert jest jednym z najlepszych w tej erze na swojej pozycji, za swojego idola ma Thierry’ego Henry.

2. Prawie zrezygnował z gry

W 2005 roku, gdy zmarł jego ojciec, Lewandowski rozważał rezygnację z gry. Później jednak udało mu się przejść na zawodowstwo.

1. Wybór jego imienia

Jego rodzice czuli, że może być światową gwiazdą, więc wybrali imię Robert, które jest łatwe do wymówienia na całym świecie.

Copyright © All rights reserved.