23 maja 2024

pks-falconia.pl

Sport i kluby sportowe

Jak koktajle proteinowe pomagają Ci schudnąć?

Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy i mieć zgrabną sylwetkę, ważne jest, abyś zdrowo się odżywiała i regularnie uprawiała sport. W tym sensie należy włączyć do swojej diety główne składniki odżywcze: węglowodany, białka, witaminy i zdrowe tłuszcze.

Osoby, które chcą schudnąć powinny jeść pokarmy bogate w białko. Ten składnik odżywczy powinien stanowić od 10% do 15% Twojej diety. Ale czasami trudno jest utrzymać to spożycie poprzez jedzenie.

W tym celu suplementy diety, takie jak koktajle proteinowe będą dodatkowym wkładem, którego potrzebuje Twój organizm. Czy wiesz, jakie są ich zalety i jak mogą pomóc Ci schudnąć? Zwróć na to uwagę!

Szejki proteinowe

Białko jest makroskładnikiem odżywczym, który odgrywa fundamentalną rolę w naszej diecie. Jest to bardzo ważny składnik, ponieważ odpowiada za kilka istotnych funkcji w naszym organizmie. Na przykład, wspomaga wzrost mięśni i regenerację po ćwiczeniach.

Z tego powodu jego spożywanie jest jeszcze bardziej konieczne dla osób, które regularnie uprawiają sport. W tym przypadku powinny one dostarczać dawkę białka wynoszącą 1,8 grama na kilogram masy ciała. Czasami jednak trudno jest uwzględnić te wartości odżywcze w samym pożywieniu. Dlatego odżywki dla sportowców, a w szczególności koktajle proteinowe będą idealnym uzupełnieniem kompletnej i zbilansowanej diety. Są one powszechnie stosowane wśród piłkarz nożnych, co opisuje portal https://www.egol.pl

Zalety przyjmowania koktajli proteinowych

Wbrew temu, co się często sądzi o tych suplementach, nie są one skierowane wyłącznie do osób, które chcą zwiększyć lub utrzymać poziom masy ciała. Wręcz przeciwnie, niektóre z nich mogą rzeczywiście pomóc Ci schudnąć i zmniejszyć tkankę tłuszczową, więc rzućmy okiem na korzyści płynące z konsumpcji koktajli proteinowych!

1- Białko zużywa więcej energii

Nasz organizm zużywa energię na trawienie pokarmu i przekształcanie go w energię. Organizm przetwarza białka wolniej niż węglowodany i tłuszcze, zużywając przy tym więcej energii. Z tego powodu, diety mają tendencję do zmniejszania udziału węglowodanów i zwiększania spożycia białka.

2- Zwiększają uczucie sytości

Ten wolniejszy proces trawienia pomaga nasycić apetyt i kontrolować głód, zapobiegając podjadaniu między posiłkami. W ten sposób zmniejszysz ilość spożywanych kalorii w ciągu dnia, a co za tym idzie, schudniesz.

3- Zachowują mięśnie

Spożycie białka sprzyja utracie tłuszczu i zachowaniu masy mięśniowej. Ten efekt zachowywania mięśni jest jedną z głównych korzyści płynących z koktajli proteinowych. W ten sposób osiągniesz szczupłe i stonowane ciało, ponieważ zmniejszysz ilość tłuszczu bez utraty mięśni.

 

 

Copyright © All rights reserved.