14 czerwca 2024

pks-falconia.pl

Sport i kluby sportowe

Nawyki Cristiano Ronaldo, aby utrzymać doskonałą formę

Jaką rutynę stosuje Cristiano Ronaldo, aby w wieku 36 lat być tak samo sprawnym i wysportowanym jak w wieku 20 lat? Obiektywnie rzecz biorąc, zawodnik Juve jest jeszcze młody, ale w świecie sportu przekroczenie 30. roku życia oznacza, że niewiele ci zostało jako profesjonaliście (chyba że jesteś Buffonem).

Na chwilę obecną nie wygląda na to, by CR7 zwalniał tempo jako piłkarz i zapewne minie jeszcze kilka lat, zanim Portugalczyk ogłosi swoją emeryturę. Wiele z tego ma oczywiście związek z dietą pięciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki i sposobem, w jaki odpoczywa.

Rutyna Cristiano Ronaldo jest bardzo skoncentrowana na wyborze kluczowych pokarmów, aby poprawić jego wydajność i kondycję. Nie pozostawia niczego bez analizy, łącznie z liczbą posiłków w ciągu dnia i godzinami pomiędzy nimi.

6 posiłków dziennie

CR7 rygorystycznie spożywa sześć posiłków dziennie w małych i średnich ilościach, które zjada co 3-4 godziny. W ten sposób kontroluje on swój szybki metabolizm i upewnia się, że wszystkie jego potrzeby żywieniowe są zaspokojone. Cristiano je wszystko, ale są pewne rzeczy, których nigdy nie zobaczymy w jego lodówce, a które pomagają mu pozostać w formie. Zamiast czerwonego mięsa preferuje kurczaka i ryby, a do tego zawsze je pełnoziarniste płatki śniadaniowe, owoce i warzywa, dużo białka, ale mało tłuszczu. Nic na jego talerzu nie jest z mrożonki, wszystko jest zawsze świeże. Więcej o diecie Ronaldo pod adresem: https://ludziesportu.pl/co-je-cristiano-ronaldo/ Co więcej, jedyne co pije na co dzień to woda, zero napojów słodzonych. Kluczowe dla niego jest śniadanie, na które zawsze zjada tost z awokado, do którego dodaje niskotłuszczowy jogurt, owoce oraz odrobinę szynki i sera.

5 drzemek dziennie

Kiedy jest się Cristiano Ronaldo, wydaje się, że nie można spać jak reszta śmiertelników, a faktem jest, że były gracz Realu Madryt nie odpoczywa przez 8 godzin w nocy. Dzieli swój sen na pięć 90-minutowych drzemek w ciągu dnia, co jest jego nawykiem od czasów gry w Manchesterze. Według Nicka Littlehalesa, trenera snu dla profesjonalnych sportowców, technika ta pomaga mu osiągać lepsze wyniki i znacznie lepiej wypoczywać. Biorąc pod uwagę to, jak dobrze Portugalczyk radzi sobie w swojej sportowej karierze, może mieć rację.

Copyright © All rights reserved.