24 kwietnia 2024

pks-falconia.pl

Sport i kluby sportowe

Dlaczego warto stosować kreatynę?

Wśród uprawiających sporty siłowe i pokrewne dyscypliny niezwykle popularnym suplementem jest kreatyna. Nie powinno to jakoś specjalnie zaskakiwać, gdyż wykazuje on działanie anaboliczne. Do tego ma też spory wpływ na anaerobową aktywność fizyczną, czyli bardziej potocznie na trening siłowy. To sprawia, że wspomniany suplement można znaleźć w zasadzie w każdym sklepie z artykułami dla sportowców i tych ze zdrową żywnością. Jednocześnie warto zdawać sobie sprawę, że oprócz siły i masy mięśniowej kretyna ma nam do zaoferowania wiele innych korzyści. Jest to bowiem substancja podnosząca w mięśniach poziom fosfokreatyny, co pozwala nawodnić nasze mięśnie. Do tego sportowcy w wielu dyscyplinach stosują ten suplement z racji uzupełniania zapasów energetycznych.

Dlaczego piłka nożna jest najczęściej uprawianym sportem na świecie?

Sama kreatyna należy do chyba najbardziej wnikliwie przebadanych suplementów dla sportowców. Stąd też może bez przeszkód korzystać z niej amator chcący intensywność swoich treningów i wygląd sylwetki, ale też zawodowy sportowiec. W obu przypadkach można mówić o braku ryzyka czy jakichś skutkach ubocznych.

Pozytywne skutki suplementacji kreatyną są różne w zależności od organizmu. Do tego nie ma jakiegoś konkretnego przedziału czasowego, jaki jest niezbędny do odczuwania widocznych rezultatów stosowania kreatyny. Jednak z całą pewnością można stwierdzić, że takowe będą i wprawią w zadowolenie ćwiczącego.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved.