25 lipca 2024

pks-falconia.pl

Sport i kluby sportowe

Inteligentne wagi: jak działają?

Śledzenie naszej wagi pozwala nam wiedzieć, czy prowadzimy zdrowy tryb życia, czy też powinniśmy poprawić jakiś aspekt naszej rutyny. Aby to zrobić, waga jest narzędziem, którego nie może zabraknąć w domu.

Jeszcze kilka lat temu była to jej jedyna funkcja. Jednak wraz z postępem technologicznym waga stała się inteligentnym urządzeniem. To znaczy, że możemy teraz znać o wiele więcej parametrów. Na przykład BMI (Body Mass Index), procent masy mięśniowej lub ilość wody w organizmie.

Posiadanie inteligentnej wagi daje Ci dokładniejszą wizję stanu Twojego ciała. Możesz mierzyć różne dane, obserwować zmiany w czasie i szybciej dążyć do osiągnięcia swoich celów. Ponadto, łączność przez Wi-Fi lub Bluetooth łączy wszystkie te parametry za pomocą aplikacji mobilnej. Niewątpliwie jest to łatwy i wygodny sposób na śledzenie stanu zdrowia swojego organizmu.

Inteligentne wagi: jak działają?

Inteligentna waga wykonuje analizę impedancji bioelektrycznej. Następnie jej wyniki są wyświetlane graficznie za pomocą aplikacji mobilnej, ponieważ jest ona wyposażona w łączność. W ten sposób, za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu można zobaczyć różne parametry i ich rozwój.

Tego typu wagi mierzą różne parametry naszego ciała. Zadaniem urządzenia jest emitowanie niewielkich prądów elektrycznych, które są niewyczuwalne i przepływają przez nasze ciało. W zależności od czasu, jaki potrzebują na przejście przez ciało, określane są różne parametry.

Główne parametry, które zazwyczaj zawierają inteligentne wagi są następujące:

 • Procentowa zawartość tłuszczu w organizmie.

  Są to podstawowe dane, które musimy ocenić, aby wiedzieć czy mamy zdrową wagę, czy też musimy schudnąć.

 • BMI lub wskaźnik masy ciała

  Wskaźnik masy ciała lub BMI jest wartością ustaloną przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w celu określenia stanu naszego ciała w oparciu o wagę, wzrost i wiek.

 • Procent masy mięśniowej

  Jak możemy stwierdzić, czy nasz przyrost wagi to tłuszcz czy mięśnie? Często waga na wadze nie określa stanu zdrowia naszego organizmu. Aby stwierdzić, że ten przyrost masy ciała jest spowodowany zwiększeniem ilości mięśni, konieczne jest posiadanie informacji na temat procentowej zawartości masy mięśniowej. Dane te będą bardzo przydatne dla sportowców oraz dla osób, które chcą schudnąć lub nabrać masy mięśniowej.

 • Ilość wody

  Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest ilość wody obecnej w naszym organizmie. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy mamy zatrzymanie płynów w organizmie lub czy nie nawadniamy się wystarczająco w ciągu dnia.

 • Gęstość kości

  Waga będzie w stanie zmierzyć całkowitą wagę naszych kości. Nie wszyscy ludzie mają takie same wymiary czy budowę, więc bardzo dobrze jest znać te informacje.

 • Tłuszcz wisceralny

  Ten rodzaj tłuszczu znajduje się w jednym z obszarów, o które najbardziej się troszczymy: brzuchu i narządach znajdujących się wokół rdzenia.

 • Metabolizm

  Jest to energia zużywana i potrzebna organizmowi do wykonywania podstawowych codziennych funkcji. Wyklucza to aktywność fizyczną.

 • Wiek metaboliczny

  Waga oblicza również Twój wiek na podstawie użytkowania lub zużycia Twojego ciała. Innymi słowy, jest to nasz wiek na poziomie fizjologicznym. Różni się on od wieku rzeczywistego tym, że lata są określane według powyższych parametrów. Dlatego, jeśli prowadzisz zdrowy tryb życia, możesz mieć niższy wiek niż twój i podobnie w innych przypadkach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Dowiedz się z portalu fussball.pl z jakich innych zaawansowanych akcesoriów sportowych korzystają np. piłkarze nożni.

Copyright © All rights reserved.